Dnes aktuálne spisovateľ Pavol Janík

Slovo autora na úvod

Vraví sa, že život je najlepší režisér, pretože on vytvára najoriginálnejšie situácie a neuveriteľné príbehy. Spisovatelia si len požičiavajú od života, svojou intuíciou a intelektom objavujú témy a riešia hlavolamy, ktorých autorom je sám život. Humor je jediný spôsob ako byť dôstojne smutný. Podľa mojej mienky je irónia jediný spôsob ako si zachovať dôstojnosť vo svete prevrátených hodnôt. Počas 20. storočia Stredná Európa prešla celým radom protikladných geopolitických zmien. Pre ľudí z krajín, ktorých historický vývoj nebol narušený – napríklad pre Kanaďanov a Američanov – je ťažké si predstaviť a takmer nemožné pochopiť rozkolísané podmienky s neustálenými spoločenskými a morálnymi hodnotami, aké podstúpilo Slovensko v 20. storočí, pretože obyvatelia Slovenska, bez toho aby sa kamkoľvek presťahovali, žili vo viacerých rozličných štátoch s kontrastnými politicko-ekonomickými systémami. V tejto súvislosti sa moje hry pokúšajú o nemožné, teda tlmočiť autentické a neprenosné životné skúsenosti. Napriek tomu, že moje hry vyznievajú absurdne, sú iba zjednodušeným reflektovaním naliehavých problémov skutočného života. Sú protestom proti duchovným manipuláciám, mocenským hrám a mediálnemu vymývaniu mozgov. Toto riziko podstupujem ako autor v mene humanizmu a demokracie. Teším sa, že v súčasnosti, okrem iných nezávislých periodík, môžem svojou humornou troškou prispieť aj do Humorikonu.

Rušné časy

(aforizmy)

POKRYTEC
Človek s rúškom.

NAHÁČ
Človek s Adamovým rúškom.

RUŠAŤ
Ošatiť sa rúškom.

RUŠIŤ
Šiť rúška.

ZRUŠIŤ
Zručne šiť rúška.

RUŠIČKA
Šička rúšok.

ROZRUŠENIE
Rozruch okolo rúšok.

VZRUŠENIE
Panika okolo rúšok.

RUŠEŇ
Zariadenie na dopravu rúšok.

RUŠNÉ ČASY
Éra rúšok.

TEST
Skúška rúška.

TREST
Pokuta za nenosenie rúška.

TESTAMENT
Dedičné rúško.

RÚCHO
Rúško od hlavy po päty.

http://pavoljanik.sk

Mgr. art. Pavol Janík, PhD. (magister artis et philosophiae doctor), predseda Spolku slovenských spisovateľov (2003 – 2007), tajomník Spolku slovenských spisovateľov (1998 – 2003, 2007 – 2013), šéfredaktor časopisu Spolku slovenských spisovateľov Literárny týždenník (2010 – 2013).
————————————————————————————————————————————————————–
PODPORTE nezávislé médium. Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na skvalitnenie stránky.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.
Môžte tak urobiť prevodným príkazom na účet:
IBAN: SK54 7500 0000 0040 0096 0499
—————————————————————————————————————————————————————-

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

1 Comment
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Milan Hodál
Milan Hodál
4 years ago

Ahoj, Milan!

Tak zasielam v prílohe svoju zásielku príspevkov…

S pozdravom, Milan Hodál! Drž sa!