Dnes aktuálne slovenský historik Anton Hrnko

Pranier

PÁN MINISTER, NEŠETRÍTE

Keď som bol v minulom volebnom období predsedom Výboru pre obranu a bezpečnosť Národnej rady Slovenskej republiky nestalo sa, aby policajný prezident alebo vysoký policajný funkcionár prišiel na zasadanie výboru v inom odeve ako v uniforme. Ale aj v minulosti, keď vysielali v televízii zábery z výborov alebo oficiálneho vystupovania policajného prezidenta sa nestalo, aby spomínaný funkcionár vystupoval v civilnom odeve. Jednoducho, komu česť, tomu česť…ku každému postu patrí patričný odev; na stavbu prilba, k sústruhu montérky a policajtovi uniforma!
V ostatnom čase sa nestačím čudovať. Pán Štefan Hamran chodí na zasadnutie výboru ako na rande s priateľkou do Rakúska; bez uniformy. Dokonca nedávno na hraniciach s Českom, kde riešil otázku nelegálnej migrácie bol oblečený, vyštafírovaný, ako keby práve išiel na koncert na Zámockú ulicu. Čudné!? Neverím, že pán Štefan Hamran sa hanbí za to, že je policajt. Určite by rád na všetky oficiálne podujatia chodil v tej najkrajšej, najpriliehavejšej policajnej uniforme. Problém musí byť niekde inde! Rozmýšľal som kde asi?
Dospel som k záveru, že minister Roman Mikulec ako všetci naši „hradní páni“ šetrí štátne prostriedky a policajnému prezidentovi neumožnil, aby si mohol dovoliť vyfasovať v policajných skladoch uniformu i s patričnými insígniami.
Takto by sa predsa len nemalo šetriť. Vyzývam ministra vnútra Romana Mikulca, aby prestal šetriť aspoň v tomto prípade a poskytol policajnému prezidentovi Štefanovi Hamranovi „patričné body“, aby si mohol zaobstarať uniformu. Podľa mňa, určite bude v nej rád a hrdo chodiť na oficiálne podujatia.

Anton Hrnko

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

1 Comment
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ján Grešák
Ján Grešák
1 year ago

Dobrý deň, pán Kupecký, na odľahčenie súčasnej nelichotivej situácie, ktorá sa na nás valí zo všetkých strán, si dovoľujem zaslať do obľúbeného HUMORIKONU niekoľko svojich príspevkov. Ak sa čitateľom a priaznivcom čo len trochu zapáčia, bude to lepšie ako akýkoľvek honorár.
  So želaním zdravia a optimizmu J. Grešák