Dnes aktuálne slovenský humorista Bruno Horecký z Martina

Bruno Horecký, vyštudovaný pedagóg, je karikaturistom a ilustrátorom, tiež zostavovateľom i šéfredaktorom časopisu Fľak. Narodil sa roku 1966 v Martine, kde doteraz žije a tvorí. Prvú kreslenú karikatúru mal uverejnenú ako jedenásťročný v časopise Život. Od roku1986 pravidelne publikuje v slovenských printových médiách. Tisícky jeho kresieb a komiksových obrázkov boli uverejnené v novinách a časopisoch (Život, Pravda, Národná obroda, Šport, Sme, Život Turca, MY – Turčianske noviny, Žilinský večerník, Slovenské národné noviny, Roháč, Nový Roháč, Extra Roháč, Humorikon, Bumerang, Kocúrkovo, Woloviny, Lišiak a iné).
V roku1991 uspel v celoslovenskom konkurze na Kolibe na post animátora kreslených filmov, kde ale nikdy nenastúpil… Od roku 1992 vychádzal týždenne jeho „komiksový strip“ Jožko Fľak – super žiak v týždenníku Nedeľná Pravda; za obdobie ôsmich rokov to bolo štyristo komiksov.
V roku 1998 v Martine bol krstným otcom časopisu Fľak, ktorý vychádza ako celoslovenský „imidžový mesačník pre deti od 0 do 99 rokov“. Popritom zostavuje a ilustruje, dvakrát ročne, v spolupráci s mestom Martin časopisy pre martinských žiakov a pedagógov: Mladý záchranára Martinský Fľak, ktoré sú zamerané na prevenciu úrazovosti detí.
Bruno Horecký doteraz ilustroval dve desiatky kníh pre deti, satirikov, politikov, Bulharov, atlétov, lekárov, lekárnikov, humoristov, záchranárov, učiteľov a školákov. Viac ako desať rokov spolupracuje s publicistom a aforistom Julom Ondrejom, s ktorým spolu zostavili už deväť aforistických knižiek. Najnovšia z nich je o problémoch školstva na Slovensku – so satirickým názvom Škola prehrou. Jeho mottom je: Smejme sa dnes, lebo zajtra bude neskoro!

Z rožka, z každého obdobia troška. Avšak stále aktuálne…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments