Dnes aktuálne slovenský karikaturista Peter Homola

Peter Homola sa narodil v roku 1963 na strednom Slovensku. Zaujíma sa o klasické techniky kreslenia (indický tuš, akvarel, ceruzka, pastel). Z tohto dôvodu pracuje v oblasti vývoja počítačových programov (dlhodobo v oblasti 3D), má blízko aj k digitálnym technikám. Medzi jeho ďalšie záujmy patrí grafický dizajn a UX design, ktorým sa tiež už niekoľko rokov venuje. Ilustroval v časopisoch (slovenská verzia Playboy, počítačové časopisy a ďalšie). Má tiež ilustrácie pre niekoľko kníh.

Peter Homola was born in 1963 in central Slovakia. He is interested in classical drawing techniques (indian ink, watercolor, pencil, pastel). He works in the field of computer program development (long time in the field of 3D) for this reason, he is also close to digital techniques. His other interests are graphic design and UX design, which he has also been working on for several years.
He illustrated in magazines (Slovak version of Playboy, computer magazines and others). He also has illustrations for a couple of books.

 Karikatúry zaraďujeme vďaka ústretovosti Petra Rázusa, predsedu prešovskej rozvojovej agentúry PRERAG, ktorá s Humorikonom úzko spolupracuje:

Peter Homola

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments