Dnes aktuálne Július Forsthoffer

Kontaktoval sa s nami pán Július Forsthoffer, ktorý je čitateľom nášho HUMORIKONU a keďže má zmysel pre humor a recesiu, poslal nám niekoľko zaujímavých myšlienok (nie vlastných), zo svojej bohatej zbierky. Mimochodom pán Julius Forsthoffer sa narodil v novembri 1935 v Brezne, v súčasnosti je na dôchodku, hoci pracuje a žije v Bratislave. Čiže patrí medzi pamätníkov a medzi tých skúsenejších. Mnohé z myšlienok sa nám páčili a tak sme sa rozhodli podeliť sa s vami o ne.

PRÍSLOVIA a MOTTÁ

Tak toto má budúcnosť !

Život treba žiť s láskou a humorom. S láskou na porozumenie a s humorom na prežitie.
Nikto nezostarne preto, že dosiahol určitý vek. Človek sa stáva starým v tom okamihu, keď stratí svoje ideály. Myseľ je dôležitejšia ako životný štýl.
O hodnote človeka nerozhoduje čo vie, ale ako koná. Nech je každý deň novým začiatkom.
Včerajší deň už nezmeníte. Prajem vám všetkým pekný a úspešný deň!

Slnka je dosť, i poľa, len keby bolo dosť lásky.

Aspoň raz, na sklonku života… napíš. Nech tu po tebe voľačo zostane. Bez ohľadu či to niekto bude čítať…

Nádej. Tú nám vždy dodávala kultúra. Prelomom tisícročí sa však stala iba prelínaním bezcitnosti, ľahostajnosti a beznádeje. Umenie, najmä dnes je žiadané, lebo je robené na mieru. Lebo mozog dnešných moderných, najmä mladých ľudí je plný zmätkov. No súčasné umenie je iné, lebo aj my sme iní.

História je ako kotol, v ktorom sa varí otrava pre našu mládež.

Keď zomrieš, ty nevieš, že si mŕtvy, len ostatní to majú ťažké.
Toto isté platí aj vtedy, keď si debil!

Nikdy nesmiete prestať veriť, nikdy nesmiete každého počúvať. Že sa to nedá? Musíte ísť za svojimi snami, tak sa ide do vesmíru.

Aby sme si mohli hriechy odpustiť, musíme si ich priznať.

Staré kľúče nedajú nám spať o dušu nám zvonia. Uhnite z cesty slepí berú do rúk opraty.

Delegáti revolúcie! Nízki predstavitelia vysokých ideálov, herci, borci, svätci,
vy učení a určení na miešanie krívd a mýtov, áno aj vy projektanti smelých projektilov, víťazi nad tými čo sa vzdali láske a pravde, prišli sme sa napiť živej vody, ale pramene kam ste nás doviedli sú plné nánosov bahna a tŕnia.

Ľudia sa už pomkli, poďme dnu! Ešte ako deti hrali sme sa na pánov a zbojníkov, horný koniec proti dolnému. Ale dnes to nemá konca. Reklama a inzeráty, minimálna mzda a nedostupné byty, daň, strata, zmluva, clo, úroky, kríza, úpadok, investície a prepúšťanie z práce, kto má veľa chce mať ešte viac. Štrajk, zákon, výpredaj, vraj na dôchodcov čaká raj, už hneď po smrti. Kapitalizmus nám krky vykrúti!

Reakcie na sľuby politikov:
Škoda, že ste neboli takí šikovní, keď ste boli vo vláde, škoda, že sa kradne za každej vlády, škoda, že sa nevyvodzujú osobné dôsledky za chybné rozhodnutia, škoda, že sa do politiky chodí zbohatnúť, nie vládnuť, škoda, že sa politici neriadia “sedliackym rozumom”…

Never, že môžeš dať v krátkom čase lásku. Je hlúposť myslieť si, že milovať možno hodinu denne a dosť.

Sú chvíle, na ktoré spomíname, sú priatelia, na ktorých nikdy nezabúdame.

Hoci sa zdalo, že nová doba bude prevratná, ale ona je iba prevrátená !

Život je komédia pre toho, kto myslí, a tragédia pre toho, kto cíti.

Výrok významného aj dnešného politika: Musí to byť a najmä vypadať demokraticky, ale dôležité je, že všetko budeme mať pod kontrolou…

Úspešný môže byť hocikto, no nie každý!
Dôvodom, prečo to toľko ľudí v živote nikam nedotiahne, je, že keď klope na dvere príležitosť, oni hľadajú v záhrade štvorlístky.
Musíte prijať to kde ste. Spomenúť, kde ste boli. A najdôležitejšie je, musíte vedieť kde chcete ísť.
Urobte to, čo zo srdca považujte za správne, pretože vás aj tak vždy budú kritizovať. Odsúdia vás, keď to urobíte, a keď to neurobíte, odsúdia vás tiež.
Nádej je schopnosť počuť hudbu v budúcnosti. Viera je odvaha k nej tancovať už dnes.
Šťastný nebude ten, kto hovorí: „Budem šťastný až keď…“ Šťastný bude ten, kto hovorí: „Som šťastný, že…“ Mnoho ľudí zmešká malé šťastie, lebo čaká na veľké.

Tajomstvo šťastia spočíva v schopnosti zmieriť sa so skutočnosťou, že svet je príšerný A keď sa konečne zmieriš stou skutočnosťou a lepšie sa obzrieš uvidíš že je nádherne nádherný.

Jeden komentár

  1. zilinadan 20. februára 2019 Odpovedať

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.