Dnes aktuálne Ľubomír Kotrha

Vraciame sa pár slovami k najnovšej knihe Ľubomíta Kotrhu – Slovensko – 30 rokov slobody!?

Knihu máme už v redakcii a stihli sme ju „prelistovať“. Je to niečo úžasné, ojedinelé na Slovensku v oblasti satiry! Je to najväčšia zbierka kresleného humoru, ktorá „mapuje“ udalosti od Prevratu v roku 1989 až po dnes! Odporúčame ju čitateľom a namala by chýbať v žiadnej knižnici, ani u ľudí, ktorí majú menej toho zmyslu pre humor a recesiu. Mimochodom, kniha je veľmi obsiahla, zábavná a jej autorom je jeden z najlepších známych slovenských karikaturistov Ľubomír Kotrha. Kniha obsahuje 550 karikatúr, prevažne politických! Je to svojím spôsobom unikát na Slovensku, keď sú v nej humorne zobrazené dejiny Slovenska za posledných 30 rokov. Vznikla ako spomienka na revolučné udalosti z roku 1989 a na následný porevolučný vývoj. Zdôrazňujeme, že ide o najväčšiu (aj najťažšiu) knihu kresleného humoru na Slovensku! Karikatúry sú usporiadané viac-menej chronologicky, tak ako vznikali a boli uverejňované.
V knihe sú rôzne dôležité medzníky našich dejín (Nežná revolúcia, rozdelenie Československa, mečiarizmus, vstup do EÚ a pod.) zobrazené so štipkou vtipu, irónie či sarkazmu. Forma kresleného humoru je vhodnou reflexiou čias minulých – umožňuje zobrazenie vážnych i menej vážnych udalostí našej histórie cez prizmu úsmevu a nadľahčenia.
Autor nikomu „nenadržiava‟, ani nikoho nešetrí. Vtipy v knihe si berú na mušku všetky osobnosti vrátane politických strán. Postupne zobrazuje naše dennodenné „radosti i starosti‟, ktoré nám veľmi často práve politici dokážu pripraviť a okoreniť tak náš život o nejakú tú štipku humoru. Knihu si môžete zakúpiť, prípadne objednať na adrese vydavateľstva Espero (info@espero.sk, 0902 203369). Vydanie tejto knihy sa chystá aj v rozšírenej PDF-verzii, ktorá bude mať až o 200 vtipov/strán viac ako papierové vydanie. Na  doplnenie stránky prinášame niekoľko obrázkov autora: 

Kresby Ľubomír Kotrha

 

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.