Dnes aktuálne Srb Aleksandar Čortić

Opakujem VÝZVU a správnu mailovú adresu:

ANTOLÓGIA SLOVENSKÉHO AFORIZMU V SRBSKOM JAZYKU

Antologia slovenských aforizmov v srbskom jazyku sa nazýva „Blesk a hrom“ a bude uverejnená do konca tohto roka v Belehrade. Vydavateľom knihy bude „Srpska reč“. Organizátorom a prekladateľom je Aleksandar Čotrić. Recenzenti knihy sú: Martin Prebudila, Radomir Andrić, Slobodan Simić a Vitomir Teofilović. Autorom titulnej strany je ilustrátor a karikaturista Tošo Borković. Kniha bude obsahovať aforizmy viac ako sedemdesiatich slovenských spisovateľov. Budú o nich zverejnené základné biografické údaje. Kniha bude obsahovať aj text o histórii a súčasnosti slovenského humoru a satiry. Antológia je určená čitateľom v Srbsku, Čiernej Hore, Bosne a Hercegovine, Chorvátsku, Slovinsku, Macedónsku a Bulharsku. Doteraz som v srbštine publikoval antológie ruských, bulharských, poľských, rumunských a českých aforistov.


Slováci a Srbi sú bratské slovenské národy. Táto antológia prispeje k nášmu lepšiemu porozumeniu a zblíženiu. V Srbsku žije šesťdesiattisíc Slovákov. Sú medzi nimi moji priatelia a susedia v meste Pancevo vo Vojvodine v severnej časti Srbska.
Slovenskí aforisti môžu poslať svoje aforizmy, rok narodenia a povolania na e-mailovú adresu: alecotric@gmail.com

Obálka knihy:

Aleksandar Čortić, srbský spisovateľ

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.