Dnes aktuálne srbský karikaturista Milorad Rankov

Ohlas na karikatúry Milorada Rankova v slovenskom Humorikone

O autorovi:  Narodil sa v roku 1954 v meste Vrsac v Srbsku. Je profesijný sociálny pracovník a odišiel do dôchodku v roku 2019. Píše aforizmy a kreslí karikatúry. Má knihu aforizmov s názvom „A my na Titaniku“ vydanú KOV (Literárna obec Vršac). Šipak “a ďalšie. Zúčastňuje sa na mnohých medzinárodných súťažiach karikaturistov. Konkrétnejšie, Získal ocenenie za karikatúru v Tolentine a Marostike (Taliansko) Seixalu (Portugalsko) Peking (Čína ) a je prítomná v krajine na Pierre, Anti-War Cartoon Show, Eco Cartoon Show. Bol niekoľkokrát účastníkom Satirafestu. Jeho aforizmy sa nachádzajú v niekoľkých antológiách srbskej a balkánskej satiry. Je jedným zo zakladateľov Peer Satirical Club, ktorý usporiadal niekoľko salónov, výstav a karikatúrnych kolónií, literárne večery a knižnú propagáciu satiry. Spolupracujem s členmi BAK, satiristami Srbska, Čiernej Hory, Macedónska, Bosny a Hercegoviny, Chorvátska a Slovinska. Svoje diela publikuje v Shipka, Etna, Rhinoceros, News (a boli by sme radi, ak by spolupracoval aj so slovenským Humorikonom. Pravidelne publikuje v miestnych Vrsac novinkách.
Vydal knihu aforizmov a ilustroval niekoľko kníh. Doteraz veľa karikatúr vytvoríil na objednávku.

Vyberáme z jeho najnovšej korešpondencie a ohlasu cestou Facebooku:

Vršacský karikaturista a aforista Milorad Rankov oznámil, že jeho karikatúry uverejnené v srbskom satirickom časopise Šipak prevzal aj slovenský Humorikon.

• Som hrdý na to, že môj portrét karikatúry uverejnený v domácom satirickom časopise ŠIPAK vydal slovenský HUMORIKON, uviedol Rankov.

Ďakujem za váš záujem, kolegovia a priatelia zo slovenského Humorikonu! V týchto dňoch, spolu so siedmimi ďalšími karikaturistami zo Srbska, ilustrujem anológiu srbských prísahových slov. Tu je téma niektorých z nich: SÚLOŽIŤ TAŠKY, SÚLOŽIŤ SA, SÚLOŽIŤ VAŠE OTEC V PUSSY

Za priazeň, všetci tvorcovia Humorikonu aj my ďakujeme! A dovoľujeme si zaradiť niekoľko nových karikatúr z tvorby autora pod titulkou:

Rodné hračky! KARIKÁTY  MILORADA  RANKOVA

Milorad Rankov
————————————————————
PODPORTE nezávislé médium. Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na skvalitnenie stránky.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže. Mimochodom, zaznamenali sme už vyše 17 000 vzhliadnutí !!!
Môžte tak urobiť prevodným príkazom na účet:
IBAN: SK54 7500 0000 0040 0096 0499
Ďakujeme!
—————————————————–—-

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.