Dnes aktuálne Helena Pekarovičová, predsedníčka občianskeho združenia Ex libris ad personam v Hlohovci

Za spolupráce Ex libris ad personam Hlohovec, Trnavského samosprávneho kraja a Vlastivedného múzea v Hlohovci sa bude konať 2. 10. 2020 v hlavnej budove tamojšieho Vlastivedného múzea už 13. ročník bienále pravidelnej prehliadky výstavného kresleného humoru Fraštacký tŕň na tému SMIECHOHRANIE.


Kvôli vyhodnoteniu zaslaných karikatúr do súťaže a kvôli príprave podujatia, už predtým, presnejšie 26. augusta tohto roku, zasadala porota Fraštackého tŕňa. Zišla sa v zložení: predseda – Vlado Pavlík, karikaturista, Fero Bojničan, karikaturista a zároveň riaditeľ súťaže, Helena Pekarovičová, predsedníčka občianskeho združenia Ex libris ad personam Hlohovec a Jozef Urminský, riaditeľ Vlastivedného múzea v Hlohovci, aby vyhodnotili zaslané práce a rozhodli o poradí a víťazovi 13. ročníka súťaže. Porotcovia vyberali z 396 prác (obrázkov) od 83 autorov – karikaturistov – z Bieloruska, Bosny a Hercegoviny, Bulharska, Českej republiky, Čiernej hory, Číny, Fínska, Grécka, Chorvátska, Indie, Indonézie, Izraelu, Macedónska, Mjanmarska, Nemecka, Poľska, Ruska, Slovinska, Spojených arabských emirátov, Srbska, Sýrie, Turecka, Ukrajiny, Uzbekistanu a 13 autorov z rôznych miest Slovenska. Situácia, v ktorej karikaturisti tvorili a posielali do súťaže svoje práce, nebola jednoduchá. Vo väčšine krajín bola karanténa, v niektorých bolo obmedzené fungovanie poštových úradov. A tak porota akceptovala aj kresby, zaslané elektronicky. V snahe o objektívnosť hodnotila najmä originalitu spracovaného námetu a kresliarsku úroveň jednotlivých autorov.
A ako to dopadlo? Vďaka vysokej kvalite väčšiny prác mohla porota okrem troch hlavných ocenení udeliť aj desať čestných uznaní. A kto ich získal? To sa dozviete na slávnostnom vyhlásení výsledkov 13. ročníka súťaže, ktoré sa bude konať , ako vidíte na pozvánke dolu – 2. októbra o 16.30 v refektári Vlastivedného múzea v Hlohovci. Nebudú chýbať ani sprievodné podujatia. O dobrú náladu sa postará Peter Remiš z hudobnej formácie Slniečko, jeho „spoluhráčom“ bude Stano Standard Kamenčík. Je to dvojica skvelých hudobníkov, ktorí budú hrať spoločne a „exkluzívne“ pre Fraštacký tŕň. Významným a zaujímavým podujatím, okrem výstavy súťažných a najlepších prác 13. ročníka kresleného humoru Fraštacký tŕň, bude aj otvorenie samostatnej výstavy venovanej k životnému jubileu Františka Bojničana. Podujatie podporili z verejných fondov – Fond na podporu umenia, Mesto Hlohovec a Nadácia Jána Korca. Výstava potrvá do 8. novembra. Všetkých vás, ktorí máte zmysel pre humor a recesiu, na podujatie srdečne pozývame!

Pripravila: Helena Pekarovičová

—————————————————–—-————————————————————
ZACHRÁŇTE nezávislé médium. HUMORIKON ! Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na skvalitnenie stránok. Mimochodom, zaznamenali sme vyše 21 500 vzhliadnutí !!!
Môžte tak urobiť prevodným príkazom na účet:
IBAN: SK54 7500 0000 0040 0096 0499

Ďakujeme!
——————————————————————————————-

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.