Dnes aktuálne ĽUBO DZURÁK

Prevzaté z internetových novín  Nové Slovo

Fejtón

Zakladám stranu!

Rozhodol som sa aj ja vstúpiť do predvolebného cirkusu. Keď vidím a čítam, koľko priestoru venujú naše médiá stranám, ktoré nie že ešte nič neurobili, ale ešte nemajú poriadne ani názov, zaregistrované sú len pár dní a už z mnohých robia nezávislé médiá a ešte hodnovernejšie prieskumy víťazov volieb. Tak som si povedal, že aj ja sa nechám zviditeľniť. Napísať program, to je maličkosť. Papier veľa znesie a voliči to aj tak čítať nebudú. Stačí sa mi votrieť do priazne nezávislých médií, zaplatiť si dvoch, troch novinárov, ktorí budú písať o mojej geniálnosti a bude vedieť o mne celé Slovensko. Už mám vymyslený aj názov strany. „Úprimnosť nadovšetko“. Nejakú veľkú členskú základňu nepotrebujem, veď aj tak budem o všetkom rozhodovať sám. Program prispôsobím názvu strany. Budem úprimný a dám ho do desiatich bodov.
1. Už toľkí sa nabalili na politike. Chcem sa aj ja.
2. Mnohí sa stali vďaka politike celebritami. Chcem sa aj ja.
3. Vďaka médiám ich pozná celé Slovensko. To chcem aj ja.
4. Budem hovoriť, že určite im nikto nesplní toľko, koľko im ja nasľubujem.
5. Budem chodiť medzi ľudí tak, že im zamávam z tribún.
6. Budem debatovať len s ľuďmi, ktorí ku mne prídu so svojím názorom, no odídu s mojim.
7. Budem do regiónov cestovať na drahých bavorákoch, aby som dokázal pochopiť, ako bežní ľudia žijú.
8. Keďže som kamarátsky typ, fleky v regiónoch budú len pre nich.
9. Budem vysvetľovať voličom, že oni sú tu pre mňa, a nie ja pre nich.
10. Presvedčím ich, že jedine oni sú tým prostriedkom, ktorý mi zabezpečí lepšiu budúcnosť.
Myslím si, že mám šancu s takýmto programom uspieť. Veď je úplne iný ako všetky ostatné a navyše aj úprimný. Minule som debatoval s ľuďmi, pýtal som, akí by politici podľa nich mali byť. Na celej čiare vyhrala čestnosť a úprimnosť. Takže 50 % už mám splnené. S tou čestnosťou, no neviem? Môj dobrý priateľ hovorí: „Povedať dnes čestný politik, to je také smiešne, ako povedať čestný lupič.“

Autor: Ľubo Dzurák, snímka: Ľubomír Kotrha

 Svetový Vladimír Pavlík

Z iniciatívy Associazione Culturale Italia zorganizovali v Taliansku celosvetový Estival Grafico na tému ochrany životného prostredia. Radi zaznamenávame, že známy karikaturista Vladimír Pavlík z Nového Mesta nad Váhom sa dostal svojimi kresbami medzi vybranú stovku karikaturistov z celého sveta, čo je nielen jeho osobný úspech, ale zároveň aj ocenenie slovenskej karikatúrnej tvorby.
Výstave, respektíve 16. ročníku medzinárodného festivalu grafického humoru bude dominovať, ako sa uvádza v pozvánke, biologicky odbúrateľný humor, nad rámec recyklácie, s podtitulom Európa bez plastov. Konkrétne ide najmä o výzvu na záchranu morí zastavením používania plastov na jedno použitie. Ako kreatívna, čiže putovná výstava sa uskutoční v rôznych mestách Talianska, vrátane Ríma.

Pripájame tri karikatúry Vladimíra Pavlíka, ktorými dostal medzi sto najlepších karikaturistov z celého sveta:

Ak chcete reagovať na oba články,
píšte na slovo@noveslovo.sk, alebo HUMORIKON.SK

Pripravil: MILAN KUPECKÝ

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments