Dnes aktuálne Ľubomír Kotrha

Prinášame niekoľko aktuálnych, aj archívnych obrázkov autora

Ľubomír Kotrha je okrem kresleného humoru aj autorom epigramov, aforizmov, poviedok, scenárov i piesní, z ktorých viaceré získali na amatérských festivaloch v sedemdesiatych rokoch rôzne ocenenia…Kreslený humor bol spočiatku pre neho vyslovene zábavou, koníčkom, až keď zistil, že by ho to mohlo uživiť, dal sa na túto dráhu profesionálne, hoci mnohí ho od tejto myšlienky vážne odhovárali. Napokon sa predsa len nestal architektom, ale v roku 1970 sa zaradil doslova medzi profesionálnych humoristov.
Od roku 1967, nakreslil Ľubomír Kotrha niekoľko desiatok tisíc cartoons, absolvoval tisícky výstav a súťaží po celom svete. Okrem Antarktídy sa jeho obrázky (kresby) objavili na všetkých ostatných kontinentoch sveta. Je autorom večerníčkov, píše básničky a básne pre deti i dospelých, je ilustrátorom kníh a kalendárov, vyhotovuje plagáty, logá pre firmy a všeličo iné. Proste, profesionál. Za tieto aktivity, okrem finančného ohodnotenia, získal viac ako stovku medzinárodných ocenení. V rámci slobodného povolania – free lance cartoonist, od roku 1967 publikovaných doposiaľ cca 50 000 kreslených vtipov.
Samostatné výstavy, stručne – Made in Czechoslovakia, Slovakia, Hungary, France, Yugoslavia, Croatia
Prvá kniha kreslených vtipov: DIAGNOZA XY mu vyšla v roku 1980, ďalej, ilustroval ďalších približne dvadsať kníh a kalendárov. Občas sa z jeho tvorby objavuje aj v Čechách, Nemecku a vo Švajčiarsku.
Každoročne sa jeho kresby sporadicky objavujú v 50-tich mestách sveta v rámci kolektívnych výstav. Má bezmála 150 ocenení z medzinárodných súťaží kresleného humoru. Niekoľko obrázkov, z jeho tvorby prinášame ako „občerstvenie“ aj dnes:

4 R

4 R

playboy-cz,

nebelspalter,

Ľubomír Kotrha

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments