Dnes aktuálne Miodrag Lazarevic

Domov / humor / humor / humorné satirické príbehy / Medzinárodný denník humoru a satiry Sipak / Miodrag Lazarevic / satira / Sipak / sipak.rs /MIODRAG LAZAREVIC: EXPERTI

MIODRAG LAZAREVIC: ODBORNÍCI

E K S P E R T I

George a Peter sú spolužiaci od základnej školy, strednej školy a študentských dní až do dôchodku. George vyštudoval ekonómiu a Peter Law, ale nikto v meste už nemohol s istotou povedať, že sa poriadok koná, pretože v obidvoch týchto vedách ich chápali a dopĺňali.
Títo dvaja intelektuáli rýchlo vyriešia akékoľvek problémy v oblasti ekonómie alebo práv a ich závery sa potom dajú priateľom, tlačiarňam. Určite to budú hádky, strety názorov, protichodné názory, ale z väčšej časti je možné vidieť, že George a Peter majú pravdu.
Niektorí disidenti tiež uviedli zlomyseľné poznámky, že sa stali tak šikovnými, že sa navzájom nemohli pri práci počuť! Môžu existovať aj pravdy, ale pravde sa nemožno vyhnúť, že človek je múdrejší s vekom, až kým úplne nestratí svoju myseľ. V oboch prípadoch sa vyskytlo toľko udalostí, že George a Peter sa sotva dostali dosť na to, aby ich všetky zničili. Stalo sa, že im dôjde pri dôležitej udalosti a návrat k nej by bol stratou času, pretože nové, dôležitejšie udalosti ich dobehnú.
Pri voľbe mladého ministra financií nebol takmer žiadny prach a rezignoval! „Práca“ pre Georga a Petra nad ich hlavami.
„ Čo teraz, múdre hlavy?“ Ostatní dôchodcovia čakali.
– Počúvajte, Peter a ja sme dospeli k záveru rýchlo, hoci situácia je veľmi chúlostivá.
„Konkrétne jeden požiadal o veľké percentuálne zníženie miezd a dôchodkov a druhý nesúhlasil a navrhol menšie percento, ktoré je tiež vysoké. Prvý z nich rezignuje za nič, pretože si okamžite zvolia nového ministra, tiež s bradou, ale sedanom.“
„To sme tiež vedeli!“ Vložil sa bývalý profesor Jaksic.
„ Áno, ale tu je to, čo nevieš,“ pokračoval George. „Mzdy vo verejnom sektore by sa mali znížiť 100% a dôchodky 95%!
Medzi účastníkmi bola úzkosť a potom šúchanie.
– No, počkajte, prosím, to nie je možné! – Jaksic nejako povedal.
nedostanú svoj plat! Ako budú žiť? A dôchodcovia nezískajú nič 5%!
„ No, je tu háčik!“ Peter odpovedal: „Ľudia budú pracovať bez odmeny.
– Vy ste to urobiť nejaký komunizmus, ani zďaleka nie -? Spýtal sa jeden podnikateľ.
„ Nie, neexistuje komunizmus!“ Peter pokračoval. „Ľudia budú pracovať bez odmeny, ale nebudú brať podľa potreby, pretože je to jednoducho nemožné. A aby sa tento príbeh skrátil, rozpočet na platy a dôchodky bude pochádzať zo zahraničných pôžičiek a darov, samozrejme, so záujmom.
– To je skvelé! Bravo! “Vykríkol ostatných.
– Veľa šťastia, že ste si predtým PhD nezískali, pretože by ste to neobjavili desaťročia. Ale teraz sa kvôli tomu váš doktorát nestratil! “Povedal na konci profesor Jakšič.

Miodrag Lazarevic

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments