Dnes aktuálne slovenský majster grafického a humoristického umenia Vladimír Pavlík

 Pekné sviatočné a slnečné dni, praje všetkým priaznivcom a prispievateľom slovenského humoru a satiry autor Vladimír Pavlík!

 

Ďalšie medzinárodné úspechy slovenského majstra humoristickej torby

HNEĎ PRVÁ TOHTOROČNÁ RADOSNÁ SPRÁVA PRIŠLA DO REDAKCIE HUMORIKON V PRVÉ DNI TOHTO ROKU. V CHORVÁTSKU, NA MEDZINÁRODNEJ SÚŤAŽI KARIKATÚR NA S TÉMU „ZIMNÉ RADOSTI “ ZÍSKAL SLOVENSKÝ KARIKATURISTA Z NOVÉHO MESTA NAD VÁHOM VLAIMÍR PAVLÍK PRVÉ MIESTO. SPRÁVA MU PRIŠLA POŠTOU V OBÁLKE V KTOREJ OKREM VÍŤAZNÉHO OBRÁZKU BOL PRIBALENÝ AJ DIPLOM. SÚČASNE JE TÁTO PRÍJEMNÁ ZVESŤ UVEREJNENÁ AJ NA MEDZINÁRODNÝCH PORTÁLOCH KRESLENÉHO HUMORU. ÚSPECH JE O TO CENNEJŠÍ, ŽE AUTOR ZÍSKAL VLANI AŽ SEDEM PODOBNÝCH MEDZINÁRODNÝCH OCENENÍ, POSLENÉ V ZÁVERE UPLYNULÉHO ROKU, KEĎ NA MEDZINÁRODNEJ SÚŤAŽI V KOSOVE ZÍSKAL CERTIFIKÁT ZA VYSOKÚ UMELECKÚ HODNOTU KRESIEB. TÉMOU SÚŤAŽE BOLA ŽELEZNIČNÁ DOPRAVA. PRIPÁJAM OCENENIA A KRESBY Z CHORVÁTSKA  A Z Maroka (ZA KRESBU NA TÉMU „UMELÁ INTELIGENCIA“).

Na medzinárodnom podujatí v Chorvátsku bola témou „ZIMNÉ RADOSTI“ a vopred boli oslovení iba vybraní autori kresleného humoru z viacerých krajín. Oslovenie ma veľmi potešilo, veď bolo významným individuálnym ocenením. Ja som sa zúčastnil na podujatí s dvoma kresbami a mal som tú česť, že moja kresba bola vybratá na ústredný plagát podujatia. Je to pre mňa a verme že i Slovensko prestížne ocenenie.

Nový rok býva spojený s veselou náladou a očakávaním (nádejou), lepších časov  i pre humoristov. To sú slová Novomestského karikaturistu Vladimíra Pavlíka, jedného z našich najúspešnejších súčasných slovenských karikaturistov, ktorý mimochodom následne na medzinárodnej súťaži v Kosove získal certifikát za vysokú umeleckú hodnotu kresieb. Témou súťaže bola „železničná doprava“. Nový rok si postupne ukrajuje zo svojich dní. Život nekompromisne pokračuje aj v roku 2024 nezávisle bez nás. Čas sa nedá zastaviť čo si uvedomujeme s pribúdajúcimi rokmi. Škoda, že „komisári “ z Fondu na podporu umenia (FPU), ktorých sme žiadali o  malú finančnú podporu  nemajú o tomto duhu umenia (humoru a satiry) ani najmenšie poznanie. Podporiť túto oblasť kultúry by mala byť ich národná povinnosť. Pokým nerozumejú tejto oblasti umenia mali by bezodkladne opustiť tieto pozície. Som držiteľom 47 medzinárodných ocenení, medzi nimi ocenenia OSN s podpisom generálneho tajomníka za mierovú a protivojnovú kresbu. Už tento rok som získal ocenenie v Londýne v silnej medzinárodnej konkurencii s témou prisťahovalectva a celú radu významných ocenení z medzinárodných festivalov. Vo svete je satira a humor mimoriadne váženým a dotovaným odvetvím umenia. Žiaľ na Slovensku strácame kontinuitu v tomto odbore umenia, vzhľadom na neodbornému a nekompetentnému prístupu ľudí v komisiách FPU ktorí nemajú znalosti a ani záujem podporiť tento druh umeleckej tvorivosti.

 

 

 

 

 

 

 

 

SAMSUNG CSC


 

 0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments