Dnes aktuálne Bruno Horecký z Martina

Krátke curriculum vite a niekoľko jeho stále aktuálnych karikatúr

Predstavovať bližšie Bruna Horeckého najmä humoristickej obci, by bolo nosením dreva do lesa. Vďaka jeho tvorbe, angažovania a pochopenia dokázali slovenskí tvorcovia Nového Roháča istý čas držať tento slovenský satiricko-humoristický časopis pri živote.
Jeho široké spektrum satiry a humoru, vrátane kvality sú nenahraditeľnou súčasťou niektorých periodík aj dnes. Navyše v súčasnosti je tvorcom detského časopisu Fľak. Bruno Horecký patrí tiež medzi popredných slovenských autorov, ktorí nostalgicky spomínajú na dávne, zašlé zlaté časy „kubalovcov“, najmä tvorbu majstra Viktora Kubala staršieho, ktorý bol jedným zo zakladateľov nielen bývalého Roháča, ale i priekopníkom a nestorom tohto druhu kultúry a kultúrneho bohatstva na Slovensku. Humorista Bruno Horecký sa narodil v znamení Váh a ešte stále patrí medzi mladšiu generáciu. Je nielen výborným kresliarom, ale i píšucim autorom.
Vydávanie časopisu Fľak mu pomáha nielen prežiť ale je aj jeho srdcovou záležitosťou. Je nielen humorista, ale angažuje sa aj politicky, keď bol istý čas poslancom mestského zastupiteľstva veci verejných, v Martine. Okrem karikatúr robí aj komiksové stripy. Pôvodným povolaním je učiteľ. Okrem vymýšľania a kreslenia nápadov pre tých najmenších (kreslí najmä vtipy s tématikou žiaci a učitelia) a venuje sa aj politickej satire. Jeho satirickým krédom je – Smejme sa dnes, pretože zajtra bude ešte horšie! Takmer každý rok (hoci iba sporadicky pre nedostatok času) sa zúčastňuje na rôznych domácich i zahraničných výstavách a mal už aj zopár samostatných výstav. Je ilustrátorom niekoľkých kníh. V ostatnom čase je aktívnym prispievateľom aj do nášho spoločného satiricko-humoristického denníka HUMORIKON. Prinášame niekoľko jeho karikatúr:

Bruno Horecký

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments