DNES AKTUÁLNE PETER RÁZUS Z PREŠOVSKEJ ROZVOJOVEJ AGENTÚRY

Kreslený humor je sociologickou reflexiou stavu spoločnosti v danej dobe a jej vzťahu ku korupcii, pomôže pri podpore formovania verejnej mienky v boji proti občianskej ľahostajnosti voči tomuto javu. Výstava Korupcia skutok sa deje je súčasťou projektu Prešovská participatívna platforma , ktorý je podporený z Európskeho sociálne fondu v rámci operačného programu Efektívna verejná správa. Nadväzuje na preventívno vzdelávacie aktivity realizovaná už od roku 2017 uskutočnené na stredných vysokých školách po celom Slovensku a realizoval sa v spolupráci s Úradom vlády – sekciou prevencie korupcie a krízového manažmentu, v spolupráci s veľvyslanectvom USA v Bratislave, lektorovaný generálnym riaditeľom sekcie plk. JUDr. Petrom Kovaříkom a policajným splnomocnencom FBI Derekom McGraw . Výstavná kolekcia pozostáva z 80 výtvarných prác, ktoré boli vybrané zo súťaže medzinárodnej výstavy kresleného humoru a zastupujú domácich i zahraničných autorov ako napríklad Vladimir Kazanesky, Elrayach Ombaddi, Roman Peshkov, Mileta Miloradovic, Oleksy Kustovsky, Marcin Bondarovicz, Andrej Mišanek, Bobo Pernecký a mnohí ďalší.

Oleksy Kustovsky, Ukraina 

Alexaner Dubovsky

Krzysztof Grzondziel, Poľsko

Elrayach Ombaddi, Sudan

Roman Peshkov, Russian Federation

 

Andrej Mišanek, Slovakia

Sergio Guadalepe Navarro, Mexico

Bobo Pernecký, Slovensko

Grigori Katz

 Pavol Taussig, Nemecko

Ján Tomaschoff, Germany

Peter Rázus

—————————————————–—-————————————————————
ZACHRÁŇTE nezávislé médium. HUMORIKON ! Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na skvalitnenie stránok. Mimochodom, zaznamenali sme bezmála 22 000 vzhliadnutí !!!
Môžte tak urobiť prevodným príkazom na účet:
IBAN: SK54 7500 0000 0040 0096 0499

Ďakujeme!
———————————————————————————-

 

 

 

 

 

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.