Dnes aktuálne Vladimír Pavlík

Novomestského maliara a predovšetkým karikaturistu Vladimíra Pavlíka vám, najmä vám čo dlhšie  dlhšie sledujete náš Humorikon netreba snáď  predstavovať, bolo by to ako nosenie dreva do lesa. No nie každý našiel a číta naše satiricko-humoristické noviny a tak pre tých ostatných dovoľte o autorovi pár viet…
Paradoxné je, že Vladimír Pavlík bol najskôr známejší ako karikaturista a predovšetkým často viac oceňovaný v zahraničí, ako doma, na Slovensku. Svoje karikatúry vystavuje na rôznych autorských výstavách už od roku 1984. No maľovať začal až neskôr. Prvú autorskú výstavu malieb mal doma, v rodnom meste v Novom Meste nad Váhom, v roku 2002. a následne v rokoch 2008 a 2015.
Čo ešte o Vladimírovi Pavlíkovi dodať? Pri svojej tvorbe má rád svet farebných veselých i vtipných príbehov, ktoré vymýšľa a starostlivo ukladá na maliarske plátno. Tieto obrázky majú stále nové a nové pokračovania. Niekedy sa Vladimír Pavlík sústredí vo svojej umeleckej tvorbe na obrázky úsmevno – smutné, alebo tak trochu aj milo sarkastické. Predovšetkým však maľuje s láskavým pohľadom na svet okolo nás, komponuje s veľkou obrazotvornosťou a fantáziou. Pavlíkov maliarsky svet je v dnešnom, tak odpudivo materiálnom prostredí neskutočne plný dobra, poetických, neuveriteľných príbehov fantázie a hier, svet výmyslov a šibalstiev, radosti a vtipnej pointy.
Kresliarsku a maliarsku tvorbu Vlada Pavlíka však nemožno od seba oddeliť, nakoľko sa navzájom ovplyvňujú. Nielen námetmi, poetikou, myšlienkou ale i samotnou kresliarskou technikou. Doteraz nakreslil okolo stotisíc obrazov vrátane karikatúr. Veľa z nich prezentuje v zahraničí, na medzinárodných súťažiach a festivaloch kresleného humoru za ktoré získal doteraz veľa ocenení.  Konkrétne v Holandsku, New Yorku, ale aj v Južnej Kórei, Japonsku, Číne, Turecku a v mnohých ďalších krajinách.


Je spoluzakladateľom a zároveň aj spoluorganizátor Novomestského ostňa, od roku 1982 (!) Vladimír Pavlík je aj držiteľom dvoch slovenských rekordov. Navyše je autorom najväčšieho kresleného farebného vtipu, ktorého prezentácia sa uskutočnila v roku 2011 v rodnom Novom Meste nad Váhom na priečelí budovy tamojšieho múzea. V meste, kde žije a pracuje. Po čase prinášame opäť sériu jeho najnovších kresieb:

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC

 

 

Vladimír Pavlík

Jeden komentár

  1. Alexander Scholz 10. novembra 2019 Odpovedať

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.