Dnes stále aktuálne slovenský humorista Milan Kupecký

Vtipná diagnóza nekompetentných: Kolísavá úroveň

Slovenský národ po dlhom tisícročí buduje podmienky svojho nového života v slobodnom slovenskom štáte. Slovenská republika nevznikla len z búrlivých udalostí, ktoré otriasali základmi strednej Európy, rodila sa v storočiach práce, bojov, utrpenia, obetí a túžob všetkých slovenských pokolení, ktoré od úsvitu slovenských dejín žili a umierali na tejto posvätnej slovenskej pôde pod Tatrami. Musíme si znova a znova uvedomovať cenu našej národnej slobody, aby sme vedeli sústrediť všetky svoje hmotné a mravné sily na budovanie a upevnenie slovenského štátu, v ktorom na všetky veky chceme zabezpečiť svoju národnú budúcnosť. Preto by sme mali poznať cestu slovenských dejín, ktorá nás poučí o cene našej národnej slobody, ktorá nám ukáže jasný smer vývinu slovenských osudov v budúcnosti a ktorá nám na každom kroku pripomína naše povinnosti a našu zodpovednosť za budúce osudy slovenského národa. Oslovujeme všetkých verných Slovákov, žijúcich v slobodnej slovenskej vlasti i za jej hranicami. Bolo by žiadúce, aby súčasné pokolenie slovenského národa bolo odhodlané i za cenu najväčších obetí tvoriť novú, stále krajšiu kapitolu slovenských národných dejín.
O to sa usilujeme aj my slovenskí humoristi, píšuci i karikaturisti (žiaľ, nie všetci!) pri tvorbe a propagácii súčasného slovenského humoru a satiry. Teraz máme pripravenú k vydaniu knihu s priliehavým názvom Poslední mohykáni, v ktorej píšeme okrem iného o autoroch, najmä žijúcich a ich tvorbe. Žiaľ, táto naša snaha pokúsiť sa zachrániť ešte čo sa dá, pretože táto oblasť kultúry je v závese a vyzerá to tak, že každý politik má už dnes svoje médium, cestou ktorého prezentuje predovšetkým vlastné záujmy. Preto po vyše roku márnych snáh o podporu sme vydávanie Humorikonu zastavili a na finančnú podporu knihy hľadáme človeka podnikateľa so zmyslom pre humor, pretože kultúrne inštitúcie nás odmietajú, asi preto, že sme príliš slovenskí a málo satirickí a snažíme sa nepliesť veľmi do politiky. Diletanti našu prácu ohodnotili stroho: „Kolísavá úroveň“. Súčasná vláda sľúbila, že podporí všetky občianske združenia, žiaľ my do týchto ich plánov asi nezapadáme. Likviduje sa všetko slovenské – Literárny týždenník, Matica Slovenská, čo potom možno očakávať, keď všetko slovenské je pomaly cudzie (?!) Pritom každá vláda vidí iba svoje mocenské a finančné záujmy a iba sľubuje, najmä pred voľbami, vrátane podpory slovenskej kultúry, čomu už žiadny z nás humoristov neverí. Popri tom našom dnešnom „štrajku“ podávame pomocnú ruku, nie však „potom“, čo znamená nikdy! Ale podporíme v najbližších voľbách ten politický subjekt, ktorý de facto podporí slovenský profesionálny humor, na čo všetky politické strany touto cestou vyzývame. Aby sme zasa neboli oklamaní a zasa nám unikol, ako vravia bratia Česi „skutek utek.“ Nuž teda nájde sa niekto, kto to so Slovenskom myslí skutočne vážne?! A podporí nás…alebo to spoločne zabalíme?

Preto PODPORTE pokým sa dá, nezávislé médium Humorikon – jediné slovenské internetové médium svojho druhu ľubovoľnou finančnou čiastkou! Všetok obsah na týchto stránkach je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na skvalitnenie jednotlivých strán. Máme veľa nápadov ako sa neustále zlepšovať a ponúkať vám naďalej čo najkvalitnejší žurnalistický obsah. Pod hlavičkou slovenskej pôvodnej satiricko-humoristickej tvorby sú to všetky literárne žánre, vrátane humoresiek, rozhovorov, fejtónov a drobných literárnych útvarov. Prirátajúc informácie z rôznych podujatí! Kultúra na Slovensku je v závese a satira a humor sa dnes ako žáner objavujú v médiách iba ak sem-tam sporadicky. Hoci existujeme iba niečo vyše roka, bez vašej pomoci sponzorov, čitateľov a autorov sa ďalej nepohneme.
Mimochodom, zaznamenali sme už 31 500 vzhliadnutí a obsahom je zaradenie za vyše ročné obdobie približne 1510 príspevkových strán od desiatok popredných slovenských i zahraničných autorov, profesionálnych humoristov, tvorcov duchaplného slova a vtipnej karikatúry!
Je tu možnosť pomôcť nám aj formou inzercie a reklamy. Na to vám vystavíme daňový doklad!!! Ak nám chcete pomôcť skvalitniť noviny, respektíve podporiť slovenskú kultúru v oblasti humoru a satiry, ako i kvalitnú žurnalistiku, telefonický kontakt: 0907 905 537., Číslo účtu: IBAN SK54 7500 0000 0040 0096 0499
V mene slovenských humoristov, tvorcov Humorikonu ďakujeme, ak sa nám spoločne podarí zachrániť časť pokladnice slovenskej kultúry!

 Priviate vetrom
 PONDELOK 10. MÁJ 2021 – Nové Slovo


Pravda vraj zvíťazí. Ak by sa tak stalo, mnohým by uštedrila prehru.

Nie všetkým občanom voličom možno vymývať mozgy. Niektorí ich nemajú.

Slovensko nie je taká veľká a silná krajina, aby mohla odolať poslušnosti.

Politici nám neponúkajú ako kedysi v starom Ríme lacnejší chlieb, ale iba ak hry – s našimi nervami.

Politické strany sa u nás trieštia oveľa ľahšie ako atóm.

Kydať špinu a hnoj možno aj na politických mítingoch.

Vrcholné štádium klamstva dosahujeme vtedy, keď klameme sami seba.

Čím viac sa obohacujeme materiálne, o to viac sme chudobní duchom.

Predstavy o budúcnosti mnohých dnešných juniorov: Ak vyrastiem budem milionárom!

Nejednému hriešnikovi je všetko sväté.

Nemám rád televíznu Smotánku. Prednosť dávam zdravej žinčici alebo cmaru.

 Aforista je človek, ktorý si robí nepriateľov jednou vetou.

Romány sa píšu pre tých, ktorým sa nechce rozmýšľať nad aforizmom.

Aforizmus má výhodu, že ho nemožno vytrhnúť s kontextu.

Aforizmus je vlastne román v kocke.

Aforizmy sú romány budúcnosti.

Šťastný je ten človek čo nerozumie aforizmom.

Alkohol je jed, s ktorým možno beztrestne otráviť človeka.

Pitím do dna začína takmer každé pitie do neskorého večera.

Alkohol vraj hreje. Je to však drahé kurivo.

Najviac si zvykáme na pravidelnosť. Najmä čo sa týka pitia alkoholu.

Spánok je dôležitý, nie však s opicou a pod stolom.

Prázdna hlava a fľaša majú veľa spoločného. Nikoho nebavia.

Z alkoholu a zamilovania sa vytriezvuje.

Nie každý hľadá vo víne pravdu. Mnohí naberajú odvahu ku klamstvu.

Sú ľudia, ktorí sa tešia vytriezveniu iba preto, aby si znova mohli vypiť.

Postupnou elektrifikáciou sa dosiahlo, že pod parou sú už pomaly iba ľudia.

Vytriezvenie ešte nie je zárukou triezveho rozmýšľania.

Väčšina politických televíznych relácií pripomína známe dielo „Keď komédia bola kráľom.“

V poľnohospodárstve sme zaznamenali úpadok. Asi preto, že sme veľa toho pohnojili.

Sľubovaný a vysnívaný raj na Zemi majú iba niektorí vyvolení v daňových rajoch.

Svetlej budúcnosti sa dožili iba ak pivári.

Europoslanci sa najviac zviditeľnili debatami o svojich vysokých platoch.

Naši i európski poslanci stále zdôrazňujú potrebu znižovania výdavkov, pričom o svojich platoch mlčia.

Bojovali sme za s demokraciu s ľudskou tvárou a ona sa nám prejavila v podobe masky.

Všetci politici vedia čo treba urobiť. Chýba už iba doplniť, že ako, kedy, z čoho a za čo?

Žiaľ, neskoro som si uvedomil, že zo sľubov politikov sa nenajem.

Už voľby dávno skončili, no stále mám žalúdočné ťažkosti z predvolebného guláša.

Milan Kupecký

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments